تبلیغات
ایرانیان - دکتر انوشه
دوشنبه 3 اسفند 1388

دکتر انوشه

• نوع مطلب: روان شناسی ،
• نوشته شده توسط: امیرحسین

 
دکتر انوشه: جوانان باید ابتدا باخداوند رفیق شوند
زاهدان - دکتر سید " محمود انوشه" استاد دانشگاه و روانشناس گفت: جوانان باید ابتدا با خداوند رفیق شوند و راههای ارتباط با خدا را بیابند.
به گزارش ایرنا ، دکتر انوشه یکشنبه شب در جمع پرشمار دانشجویان دانشگاههای زاهدان در تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان با تشریح فطرت های درونی و خداشناسی یک انسان خطاب به جوانان اظهار داشت: اگر با خدا دوست شدید آدرس معشوق را به شما می دهد اگر خودش را خواستید، خودش آدرس معشوقه را به شما می دهد و آن وقت است که عشق را با تمام وجود درک می کنید.
انوشه بیان کرد: یکبار خود خدا را عمیق بخواهید و در این راه خواستن امری مهم و ضروری است.
وی اضافه کرد: در زمینه خداشناسی باید اهلی خداوند شد، چون اگر اهلی بشویم از هیچ چیز کائنات نمی ترسیم.
این استاد دانشگاه دانشجو باید اهلی خداوند باشد و راه های ارتباط با خدا را به بهترین نحو درک کند.
وی افزود: جوان های پر شوری در سیستان و بلوچستان حضور دارند و وظیفه داریم به بهترین نحو فراز و نشیب های زندگی از جمله روابط دختر و پسر و گوشه ای از آسیب های اجتماعی را به بهترین شکل ممکن برای آنان بیان کنیم.
او ادامه داد: 10 درصد از زندگی چیزی است که اتفاق می افتاد و بیش از 90 درصد زندگی در واقع واکنش هایی است که نسبت به آن اتفاق ها ابراز می کنیم.
انوشه تاکید کرد: تصمیم های کوچک را باید با مغز و تصمیم های بزرگ را باید با قلب گرفت.
وی افزود: بهترین دوست انسان کتاب و پیروی کورکورانه بدترین دوست انسان است که باید با ذهن بیدار به آن نگاه کرد.
انوشه ادامه داد: با عشق می توان ایثار کرد اما بدون ایثار هرگز نمی توان عشق ورزید و این را جوانان باید در وجودشان بپرورانند.
این استاد دانشگاه اظهار داشت: هرگاه خواستید با همسر آینده یا دختر مورد علاقه ای که برای زندگی انتخاب کرده اید گفت و گویی داشته باشید در فضاهای بسته صحبت نکنید.
وی افزود: چون وقتی حرف های اختلاف سلیقه ای زده می شود این حرف ها در فضای بسته می ماند و موجب رنجش خاطر در دیگر زمان ها می شود.
او ادامه داد: باید در زندگی روانشناسی را پیاده کرد جوان ها با یک مشکل سریع از میدان خارج نشوند چون زندگی فراز و نشیب هایی دارد که انسان های ورزیده و تنومند می توانند با بیداری ذهن در برابر آن ها ایستادگی کنند و پیروز شوند.
وی با تشریح عوارض برخی از مواد مخدر افزود: دانشجو با ذهن بیدار خودش نباید منطق و تفکر خود را به دست این مواد ها بسپارد.
انوشه گفت: در مجموع 102 ماده مخدر رایج در خاورمیانه است که بیشتر از همه نگران هرویین هستیم چون هرویین اثری خطر زا دارد.
وی افزود: فردی که هرویین را پنج بار مصرف کند مستقیم بر روی هویت آن تاثیر می گذارد و دچار مرگ درونی می شود و امکان بازگشت هرویینی بی نهایت کم است.
انوشه ادامه داد: اگر به عمل ناشناس، غیر اخلاقی و ضد فطرت دچار و مبتلا شدید، تبدیل به عادت می شود.
به گزارش ایرنا ، این همایش که تا بعد از نیمه شب نیز ادامه داشت به همت مسوولان دانشگاه سیستان و بلوچستان در تالار بزرگ فردوسی برگزار شد.
استقبال پرشمار دانشجویان به حدی بود که مسوولان دانشگاه جدای از تالار در فضای باز بوستان فردوسی، سخنرانی دکتر انوشه را از طریق نمایشگر بزرگ پخش کردند.

نظرات()

 
وب سایت ختم قرآن مجید